Pieluchy wielorazowe, jednorazowe i pieluchomajtki – które wybrać?

Pieluchy wielorazowe po zabrudzeniu pierze się w pralce i używa ponownie. Istnieje kilka rodzajów pieluszek wielokrotnego użytku, np.: AIO, z kieszonką czy formowane. Pieluchy jednorazowe szybko pochłaniają wilgoć, z kolei pieluchomajtki są łatwe w zakładaniu i nie krępują ruchów dziecka.

Pieluchy jednorazowe

Popularne pieluchy jednorazowe, np. marki Pampers wyposażone są w specjalne wkłady, które wchłaniają wilgoć, dzięki czemu nie przedostaje się ona na zewnątrz. Zawierają również miękkie krawędzie, a także solidne rzepy samoprzylepne, dzięki czemu przylegają do ciała dziecka również w czasie aktywności. Jednorazowe pieluszki należy po każdym zabrudzeniu wyrzucić do kosza i założyć maluchowi nową parę.

Pieluchomajtki dla dzieci

Pieluchomajtki, pełnią taką samą funkcję jak tradycyjne pieluszki jednorazowe, jednak cieszą się popularnością głównie dlatego, że są bardzo łatwe w zakładaniu. Noszenie pieluchomajtek sprawdza się u wyjątkowo ruchliwych i aktywnych maluchów, bądź dzieci, które ukończyły 3. lata ale nie chcą jeszcze korzystać z nocnika. Materiał, z jakiego są wykonane, jest elastyczny, a miękkie mankiety nie krępują ruchów dziecka oraz nie powodują dyskomfortu. Wnętrze pieluchomajtek wyścielone jest specjalnymi ochraniaczami, które charakteryzuje duża przepuszczalność powietrza.  

Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielorazowe przypominają kształtem zwykłe majtki, które po zabrudzeniu należy wyprać w pralce, wysuszyć i ponownie założyć dziecku. Pieluszki do wielokrotnego użytku uszyte są z przewiewnych i naturalnych tkanin oraz są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu można je zakładać zarówno noworodkom, jak i niemowlakom. Rozróżnia się kilka rodzajów pieluch wielorazowych. Pielucha z kieszonką składa się z dwóch warstw (mikropolarku i poliesteru) oraz kieszonki z ochronną wkładką. Pieluszka AIO (all in one) ma wszytą wkładkę na stałe, z kolei formowana zapinana jest na napy, rzepy lub wiązane troczki. Wykonywana jest zazwyczaj z bawełny lub bambusa, dlatego należy nałożyć na nią specjalny otulacz, który ochroni przed wilgocią. Szeroki wybór różnorodnych pieluszek wielokrotnego użytku oferuje drogeria Superkoszyk.pl.

Majtki treningowe dla dzieci

Majtki treningowe idealnie sprawdzają się u dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyglądem przypominają tradycyjną bieliznę. Do ich wykonania wykorzystuje się wysokiej jakości bawełny, dzięki czemu są one bardzo przewiewne. Majtki treningowe wyposażone są w specjalny gruby wkład. Zabezpiecza on przed wydostawaniem się płynów na zewnątrz, a jednocześnie maluch czuje wilgoć, co doskonale sprawdza się do nauki sikania i przyzwyczajania dziecka do noszenia tradycyjnej materiałowej bielizny.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Test HBA w ocenie płodności mężczyzny

Problem niepłodności może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że niepłodnych jest około 15-20 proc. par,...

Zamknij