Pierwsza wizyta u ginekologa

Bardzo wiele młodych kobiet drży na samą myśl wizyty u lekarza ginekologa. Nie pomagają tutaj nawet liczne kampanie reklamowe, które głoszą konieczność regularnych wizyt i badań, jakie mogą pomóc w przeciwdziałaniu rozwinięciu się poważnych chorób (np. raka szyjki macicy).

Wizyta u ginekologa (szczególnie pierwsza wizyta) niezmiennie jest bardzo dużym problemem. Jeśli i my mamy opory by odwiedzić lekarza, postarajmy się zrozumieć, że ginekolog jest profesjonalistą, który lekarskim okiem patrzy na problemy każdego pacjenta.

Badania w poradni ginekologicznej

Badanie jest szybkie, bezbolesne, a ponadto bardzo wielu lekarzy specjalistów cechuje się wystarczająca wrażliwością, by swoim podejściem nie zrazić młodych pacjentek. Dziewczyna, która po raz pierwszy wybiera się do lekarza ginekologa może także skorzystać z usług ginekologa – kobiety. Wówczas wizyta przyniesie zdecydowanie mniej stresów.

Dobrym pomysłem jest także wybranie się na wizytę z bliską nam osobą, która będzie dla nas wsparciem. Choć do lekarza oczywiście wejdziemy same, mama czy przyjaciółka mogą nas wspierać podczas oczekiwania w poczekalni.

Poradnia ginekologiczna

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnią Ginekologiczną Pawła Świetlickiego, dostępną w formie video na kanale yotube

https://www.youtube.com/watch?v=CRHGuW0NqA8

Author: Redaktor Serwisu

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
W jakich przypadkach przeprowadza się szlifowanie zębów u dzieci?

Wzrost zębów u dzieci nie zawsze przebiega tak, jak powinien. Żeby skorygować niedoskonałości rozwojowe, należy wykonać pewne zabiegi. Jednym z...

Zamknij