Pierwszy raz

Seks? Nie moje dziecko, nie!

 

W ostatnich czasach przez media do każdego z nas dochodzą informacje, które niektórych gorszą, a innym odbiorcom dają wiele do myślenia. Inroformacje te pokazują jak wzrasta czynnik seksualnej świadomości wśród młodzierzy. Mówiąc o świadomości seksualnej wśród osób młodych trzeba wziąść pod uwagę nie tylko ich wiedzę ale i praktykę. Wielu rodziców nie chce wiedziec o tym, czy ich dzieci zaczęły współżyć. Często bywa również, że w gronie rodziny nie mówi się otwarcie o seksie, co powoduje, że młodzi ludzie sami szukają informacji co skutkuje praktyką, a czasem również niechcianymi konsekwencjiami.

 

Kiedy i jak?

 

Nie ma idealnego momentu, nikt z  nas nie jest w stanie określić chwili w której zacznie współżyć. Młode osoby, będące w związkach bądź też nie, są nabuzowane emocjami, chormony zaczynają szaleć i wydaje im się, że skoro są młodzi nie odczują żadnych konsekwencji. Seks jest czymś wspaniałym, wielu z nas swój pierwszy raz odbyło z ukochanymi osobami i to jest najważniejsze. Decydując się na pierwszy raz musimy wiedzieć, że robimy to z właściwą osobą. Zdaża się również, że młodzież pod wpływem wielu czynników decyduje się na seks z osobami, które ledwie znają, bądź są dla siebie kompletnie obcy. Tego typu zachowanie nie jest dobre, rozpoczynając życie seksualne trzeba być świadomym swoich wyborów, by później nie ponosić nieporządanych konsekwencji, którymi niestety nierzadko bywają nieudane związki i niechciane ciąże.

 

Jak się przygotować?

 

Każdy z nas ma, bądź będzie miał za sobą swój pierwszy raz. Dla jednych był to wspaniały moment, dla innych niekoniecznie. Co zrobić, by pierwszy raz nie kojarzył się z bólem, stresem czy innymi negatywnymi odczuciami? Tak jak zostało to wcześniej powiedziane, trzeba znać osobę z którą decydujemy się na seks. Będąc w młodym związku przychodzi moment w którym zaczynają się rozmowy na ten temat, to właśnie podczas tych rozmów trzeba powiedzieć partnerowi jakie są nasze obawy, jak i również jak chcielibyśmy by pierwszy raz wyglądał. Nie wolno się do niczego zmuszać, trzeba czuć w sobie chęć poznania drugiego człowieka w nowy sposób, ze strony partnera musi być tak samo. Gdy ten moment nadejdzie trzeba pamiątać o zabezpieczeniu. Jest wiele sposobów dzięki którym można się zabezpieczyć, zanim zdecydujemy się na seks warto zastanowić się jaka forma zabezpieczania odpowiada nam głównie naszemu organizmowi jak i naszemu partnerowi.

 

Niech dzieje się magia

 

Pierwszy raz jest wyjątkowy, pamiątajmy by odbył się on z osobą, którą kochamy, wtedy zapamiątamy go na wiele lat i miło będzie wracać wspomnieniamy do tych momentów, nawet jeżeli już nie będziemy z osobą którą wtedy kochaliśmy. Ważne jest również zabezpieczenie, młode osoby mają przed sobą całe życie, jeżeli są świadomi nie będą ponosić wszelakich konsekwencji. Trzeba również pamiętać, że gdy posiadamy w naszym domu bądź kręgu najbliższych osób, młodego człowieka, warto z nim rozmiawiać na każde tematy. Seks jest magią, kochajmy się ale również rozmawiajmy, podejmujmy odpowiednie decyzje by świadomie podejść do życia i unikać ponoszenie nieodwracalnych konsekwencji.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy czujesz się szykanowany w swojej pracy?

Prześladowanie w pracy- czym jest i jak się przed tym bronić? Prawo Pracy w praktyce. Wiele osób pracujących w różnego...

Zamknij