Pomysły na kulturalne spędzenie lata w Warszawie

Warszawa to znakomite miejsce na kulturalny wypoczynek oraz aktywności związane z szeroko pojętą sztuką. Latem można wybrać się do plenerowego kina, spędzić wieczór w Muzeum Narodowym, posłuchać muzyki na żywo w pięknym ogrodzie oraz wziąć udział w warsztatach na świeżym powietrzu.

 

Artystyczny park i kino „pod chmurką”

 

Wyjątkowo ciekawe wydarzenia w Warszawie latem odbywają się w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego oraz Łazienkach Królewskich. „ArtPark – strefa artystyczna” to projekt, który z powodzeniem jest organizowany od kilku lat. W parku Rydza-Śmigłego niedaleko Placu Trzech Krzyży można za darmo obejrzeć spektakl, posłuchać muzyki na żywo, spotkać się z artystami. To również wydarzenie, w czasie którego odbywają się wystawy, warsztaty oraz imprezy taneczne. „ArtPark” trwa przez około 34 tygodnie w sierpniu.

 

Łazienki Królewskie są jedną z obowiązkowych kulturalnych destynacji. Od maja do końca września w Ogrodzie Modernistycznym pod pomnikiem Fryderyka Chopina można wysłuchać koncertu fortepianowego na żywo (o godzinie 12:00 oraz 16:00). Miłośnicy muzyki powinni też wybrać się na spacer do Podchorążówki, w której główną postacią jest Ignacy Jan Paderewski – znajduje się tam Salon Pamiątek po tym wielkim kompozytorze. Oprócz wydarzeń muzycznych w Łazienkach Królewskich odbywają się również letnie pokazy filmowe w Amfiteatrze oraz wiele różnego rodzaju warsztatów i zajęć, w tym również dla dzieci i młodzieży.

 

Kino plenerowe i wieczór w muzeum

 

Co roku latem w stolicy można za darmo oglądać filmy w ramach inicjatywy Filmowa Stolica Lata. Pokazy odbywają się na świeżym powietrzu w ponad dwudziestu różnych lokacjach, m. in. na Polach Mokotowskich, w Ogrodzie Saskim, na Placu Hallera, w Parku Bródnowskim, na Plaży Romantycznej oraz na Kępie Potockiej. Seanse rozpoczynają się o godzinie 20:30 lub o 21:00, ale warto pojawić się na miejscu co najmniej kwadrans wcześniej, ponieważ tego rodzaju wydarzenia cieszą się ogromna popularnością.

 

Latem, szczególnie gdy na zewnątrz doskwierają upały, warto spędzić wieczór w chłodnym miejscu, np. w muzeum. Muzeum Narodowe organizuje serie spotkań o nazwie „Wieczory w muzeum”. To doskonała okazja, aby w wyjątkowej scenerii muzealnych sal poznawać historię i sekrety dzieł sztuki, które się w nich znajdują. Spotkania te polegają na tym, aby spróbować spojrzeć na sztukę w inny sposób, dostrzec to, czego do tej pory nikt nie zauważył. „Wieczory w muzeum” odbywają się w weekendy od sierpnia do października.

 

 

 

 

 

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak nie zachorować latem? Kilka cenny porad

Szczyt zachorowalności na przypadłości sezonowe to zazwyczaj jesień i wiosna. Wszyscy chcą też uniknąć choroby w lecie, aby cieszyć się...

Zamknij