Problemy z katarem

Prawie każdego z nas od czasu do czasu dopada katar. Jest to niezbyt przyjemna przypadłość, która utrudnia zwykłe funkcjonowanie, w tym oddychanie.

Katar zwykle leczymy objawowo – najczęściej polega to na okresowym wydmuchiwaniu nosa. Po kilku lat katar zwykle ustępuje. Jeśli jednak katar utrzymuje się długi czas, być może to znak, iż trzeba odwiedzić lekarza.

Laryngolog pomoże

Lekarzem specjalistą zajmującym się chorobami nosa jest laryngolog (także otolaryngolog), choć oczywiście powinniśmy także skonsultować się z lekarzem rodzinnym. W związku z tym, że oddychanie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w przypadku problemów z oddychaniem szybko trzeba rozpocząć leczenie.

Źródła ciągłego kataru mogą być różne. W wielu wypadkach jest niedoleczone przeziębienie lub alergia – jej przyczyny atakują osobę podatną w bardzo wielu miejscach niezależnie od pory dnia i nocy. Oprócz zapisanych farmaceutyków warto korzystać także z bardziej domowych metod leczenia, np. skorzystać z ziołowych inhalacji.

O ty, jak walczyć z katarem, dowiemy się z poniższego filmu

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Studia medyczne – nie dla każdego

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment, gdy musi on podjąć decyzję dotyczącą jego przyszłości. Chwilą taką jest z pewnością...

Zamknij