Problemy z poczuciem własnej wartości

Gdy młody człowiek dojrzewa zaczyna w krótkim czasie inaczej spoglądać na życie i swoje relacje z innymi ludźmi, poszukuje sensu swojego życia i pomysłów na przyszłą swoją rolę. W tej trudnej sytuacji nie powinniśmy się dziwić, że młodzi ludzie często mają problemy ze swoją osobowością, takie jak obniżone poczucie własnej wartości.

Wsparcie psychologiczne

Wówczas rodzice powinny stanowić wsparcie dla swojego dziecka – ważna jest tutaj także znaczna cierpliwość. W trudnych sytuacjach wsparcie może stanowić psycholog, ale w wielu przypadkach rodzice i dziecko mogą poradzić sobie sami.

Źródłem własnej wartości, swego rodzaju oparciem w zmieniającym się i wymagającym świecie może być świadomość tego, że coś robimy dobrze. Zdobycie konkretnych umiejętności (np. świetna gra na komputerze, pełna pasji jazda na rowerze itp.) pozwoli na znalezienie pozytywnego odniesienia – młody człowiek w ten sposób będzie mógł opisać swoją sytuację i czerpać z niej siłę do dalszego kształtowania swojej osobowości i relacji z innymi.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Choroby płuc i układu oddechowego

Zapadalność na różnego typu choroby płuc i szerzej – całego układu oddechowego w ostatnich latach stale się powiększa.  Niewątpliwie, jak twierdzą pulmonolodzy, najczęstszą przyczyną chorób płuc,...

Zamknij