Prywatne i publiczne banki krwii

Wielu z nas słyszało o Banku Krwi. Na pewno o wiele mniej znany jest bank komórek macierzystych. Niemniej jednak na pewno jest to element, którym warto jest się zainteresować. Mimo, że w dzisiejszych czasach zastosowanie takich komórek macierzystych nie jest szerokie to ozywa się ich przy chemioterapii, która bardzo często towarzyszy nowotworom.

Dzięki nim możemy bez przeszkód odbudować nasz zniszczony przez chemię układ immunologiczny już w trzy tygodnie. Jeśli mówimy o instytucjach takich jak bank komórek macierzystych warto jest wspomnieć, że możemy je tutaj podzielić na dwa człony. Po pierwsze jest to bank komórek macierzystych publiczny, a po drugie bank komórek macierzystych prywatny. W naszym kraju zdecydowanie więcej jest tych drugich. Obecnie mamy ich tutaj siedem. Państwowych banków jest zaledwie trzy. Niemniej jednak głównym winowajcą jest tutaj skarb państwa. Publiczne banki nie są odpowiednio finansowane. Jest to wielki błąd, ponieważ tego typu elementy powinny być liczniejsze aniżeli banki prywatne.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak znaleźć najlepszego lekarza

Kiedy troszczymy się o swoje zdrowie i zauważamy jego pogorszenie, z pewnością zależy nam na tym, by przebadał nas naprawdę...

Zamknij