Punkt G prawdy i mity

W życiu każdego człowieka seks odgrywa bardzo ważną rolę. Oprócz funkcji prokreacyjnej ma on zapewnić przyjemność, która jest upieczętowaniem związku kochających się partnerów. Żeby seks był bardzo satysfakcjonujący warto poszukać punktu G i nauczyć się odpowiednio go pieścić.

 

Czy wszystkie kobiety mają punkt G?

 

Prawdą jest to, że wszyscy mężczyźni mają punkt G, zwany także punktem Gräfenberga niestety z kobietami jest nieco inaczej i nie każda ma tyle szczęścia, a niektóre nie potrafią go zlokalizować. Czasem udaje się to z pomocą partnera, który czerpie więcej przyjemności z szukania punktu G niż zniecierpliwiona kobieta. Zdarza się również, że punkt G jest bardzo mały, ale można wykonać zabieg polegający na wstrzyknięciu płynu, który ma na celu powiększenie tej strefy erogennej.

 

Gdzie znajduje się punkt G?

 

Z lokalizacją tego miejsca nie zawsze jest prosto. Z reguły każdy mężczyzna posiada punkt G – jest to prostata. Można ją stymulować docierając w głąb odbytu jakieś 6-8cm. Natomiast żeński punkt G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy, na przedniej ściance, którą określić można „sufitem”. Należy go szukać na głębokości 4-6cm.  Przeciętna wielkość punktu G to 1-2cm. Jest on połączony blisko cewki moczowej i jego stymulacja może doprowadzać do odczucia dyskomfortu przez partnerkę.

 

Mit dotyczący szukania punktu G

 

Mitem jest to, że najlepiej odszukać najbardziej erogenną strefę kobiety penisem. Niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ członek mężczyzny w zwodzie jest zwyczajnie zbyt twardy, i nie wystarczająco może on stymulować punkt znajdujący się na przedniej ściance pochwy. Do poszukiwań najlepiej użyć palców – środkowego i wskazującego i milimetr po milimetrze badać nimi przednią ściankę pochwy, w poszukiwaniu niewielkiego zgrubienia/fałdki o delikatnie gąbczastej budowie. Odnalezienie punktu  Gräfenberga może nie udać się za pierwszym razem, ale jego poszukiwania mogą być naprawdę przyjemne dla obu stron.

 

Dlaczego warto go szukać?

 

Punkt G jest najbardziej wrażliwym i erogennym miejsce w ciele obu płci. Jeżeli chcesz więc zapewnić swojej partnerce lub swojemu partnerowi (tak oni naprawdę maja ten punkt!) niezapomniane wrażenia i ogromną satysfakcję z seksu i pieszczot to musisz spróbować go znaleźć. Jak już go znajdziesz, to orgazm jest  bardzo blisko. A więc, miłej zabawy i powodzenia!

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najlepszy słodzik dla cukrzyka

Cukrzyca dotyka coraz więcej osób, często również tych uprawiających sport i prowadzących zdrowy styl życia. W dzisiejszych czasach diagnoza nie jest...

Zamknij