Regularny przegląd zębów

Piękny uśmiech sprawia, że czujemy się pewniej, łatwiej radzimy sobie w codziennym życiu i nawiązujemy relacje międzyludzkie. Jednak nawet, jeśli ładne żeby dostaliśmy w genach, nie oznacza to, że będą one równie piękne przez całe życie. Dbanie o zęby wymaga codziennej pielęgnacji i regularnych wizyt u dentysty.

Kontrola stanu uzębienia u stomatologa jest niezwykle ważna. Nawet, jeśli codziennie oglądamy swój uśmiech w lustrze, nie możemy być pewni, że nasze zęby są w pełni zdrowe. Ubytki są bowiem na pierwszym etapie całkowicie niewidoczne. Zaczyna się od drobnych przebarwień, kamienia nazębnego, problemów z dziąsłami. Jeśli początki chorób zębów pojawiają się nie z przodu (co łatwo dostrzec), a w zębach, które nie wchodzą w zakres uśmiechu, możemy zbyt późno zorientować się, że ząb został zaatakowany przez próchnicę.

Stomatolog oceni i doradzi

To dlatego warto co pół roku wybrać się do dentysty na dokładny przegląd zębów. Stomatolog nie tylko kompleksowo oceni stan uzębienia, ale też poradzi, jak dbać o zęby, jakie środki pielęgnacyjne stosować i jakie nawyki wyeliminować, aby były one piękne i zdrowe. Wszyscy, na przykład, wiemy, że kawa i herbata pozostawiają nieładny osad na zębach, który prowadzi do przebarwień. Niewiele osób zdaje sobie natomiast sprawę, że równie szkodliwy może być słodki napój czy nawet zwykłe jabłko, którego kwaśny sok uszkadza delikatne szkliwo.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olśniewający uśmiech? To możliwe

Marzysz o olśniewającym uśmiechu gwiazdy filmowej? To możliwe. W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna potrafi zdziałać cuda. Jeśli sen z powiek...

Zamknij