Ryzyko w pracy stomatologa

Obecnie wykonujemy najróżniejsze zawdy. W jednych nasze życie jak i zdrowie jest zagrożone, a w innych wręcz przeciwnie niemal nic nam nie grozi. Niemniej jena każdy wykonywany przez nas zawód niesie ze sobą chociażby minimalne ryzyko i warto jest przed podjęciem pracy ocenić ryzyko zawodowe w takim zawodnie. Z całą pewnością ocena ryzyka zawodowego jest rzeczą, o której nie można zapominać. Szczególnie jeżeli są to zawody, w których wydarzyć się może wszystko.

Warto jest przeprowadzić subiektywna ocenę w sytuacji kiedy mamy bezpośredni kontakt z naszymi pacjentami. Oczywiście najbardziej zagrożeni są tutaj pracownicy szpitali i tym podobnych placówek, którzy mają kontakt z osobami, które mogą być nosicielami groźnych chorób. Niemniej jednak także i do tego grona zaliczymy stomatologa, który także ma bezpośredni kontakt ze swoim pacjentem. W ocenie ryzyka dla zawodu jakim jest stomatolog na pewno pomoże nam portal dla stomatologów. Opisane są tutaj wszelkiego rodzaju zagrożenia wiążące się z tym tematem oraz sposobami ich zapobiegania.

Author: Redaktor Serwisu

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mało znane zaburzenia afektywne

Każdy z nas doskonale wie co to jest depresja, jednak zastanowienie wśród wielu osób powoduje pojecie depresja dwubiegunowa. Nasze zdrowie...

Zamknij