Skóra u osoby chorej na cukrzycę

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że osoba chora na cukrzycę ma wielkie problemy z własną skórą. Przede wszystkim warto jest tutaj wspomnieć o tym, że problemy z naszą skóra bardzo często pojawiają się dopiero w czasie trwania choroby. Jeśli mówimy o takich problemach to na pewno należy tutaj wspomnieć o rożnego rodzaju otarciach.

Zazwyczaj nie są one wielkim problemem, ale jeśli mowa tutaj o osobie chorej na cukrzyce to jest inaczej. Podatność na przetarcia skóra cukrzyka ma o wiele większą. Warto jest też i wspomnieć o tym, że skóra cukrzyka, a właściwie rana, która się na niej znajduje bardzo łatwo ulega zarażeniu. Jest to bardzo groźne dla zdrowia takiej osoby. Dlatego też skóra cukrzyka powinna być regularnie pielęgnowana i nawilżana. Głównie mowa tutaj o różnego rodzaju kremach i maściach, które zawierają potrzebne składniki. Dziś na rynku mamy ich całe mnóstwo i raczej na pewno nie będziemy mieli problemu z tym, aby je dostać. W aptekach takich leków jest cała masa. Ich zakup musi być oczywiście skonsultowany z lekarzem.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medycyna alternatywna w leczeniu astmy

Inhalatory i leki rozkurczające oskrzela – to najczęściej stosowane w walce z atakami astmy leki. Tabletki, syropy i inhalatory to...

Zamknij