Skuteczna walka z cellulitem

Jest przyczyną poważnych kompleksów pań, przyczynkiem depresji. Ponoć boryka się z nim nawet 80 proc. damskiej populacji. Znanym kobietom z branży show-biznesu może przekreślić karierę. Jego temat podejmują wszystkie damskie pisma, bo to największy wróg żeńskiej urody.

Zmiana diety i trybu życia

 

Chodzi naturalnie o cellulit zwany pomarańczową skórką. W ujęciu medycznym jest to defekt estetyczny polegający na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym obrzęku tkanki podskórnej – wrzynanie się tej drugiej w tę pierwszą. Prowadzi to do powstania zgrubień i guzków w wielu miejscach ciała. Głównie jednak występuje na pośladkach, udach, brzuchu i biodrach. Niekiedy pojawia się też na ramionach (bicepsie, tricepsie), kolanach i sutkach.

Cellulit jest efektem nadmiaru estrogenu, dlatego w przeważającej liczbie przypadków jest przypadłością kobiecą. Zaczyna atakować młode kobiety, które zakończyły okres dojrzewania. Niekiedy pojawia się po urodzeniu dziecka i jest mylony z rozstępami, które mogą z czasem przekształcić się w pomarańczową skórkę. Na jego powstanie narażone są panie praktycznie w każdym wieku.

Choć cellulit nie stanowi choroby, to boli i szpeci, dlatego kobiety szukają sposobów na pozbycie się go. Na bo jak chodzić w mini albo opalać się bez narażania się na wytykanie palcami, pogardliwe spojrzenia i niemiłe słowa?

Część pań decyduje się na kurację hormonalną, która jednak jest droga. Pozostają inne środki, które są dostępne dla każdego: dieta i aktywność fizyczna. Przyczyną pomarańczowej skórki jest bowiem siedzący tryb życia, który osłabia krążenie, oraz nadmiar w jadłospisie produktów przetworzonych, które zatrzymują wodę.

Należy więc regularnie uprawiać sport. Nie musi on być forsowany. Istotna jest regularność. Systematyczny ruch przyniesie korzyść także całemu organizmowi, wzmocni serce, mięśnie, poprawi wydolność i samopoczucie. Polecane formy aktywności: bieganie, jazda rowerem, skakanka, pływanie, nordic walking, rolki, wrotki, siłownia, a nawet zwykłe spacery. Wykorzystujmy każdą okazję do ruchu: chodzenie po schodach, chodzenie do pracy pieszo lub pokonywanie trasy rowerem, spacery, przebieżki z psem.

Skuteczna walka z cellulitem wymaga również pewnych zmian w sposobie odżywiania się. Panie muszą unikać tłuszczu, mocno przetworzonych potraw, produktów szybkich w przyrządzeniu. Zawierają one konserwanty i sporo soli, która nie tylko utrudnia przepływ wody do komórek (zatrzymuje ją w przestrzeni międzykomórkowej, co objawia się opuchlizną), ale stanowi też zagrożenie dla układu krążenia (nadciśnienie).

Można też skorzystać z zabiegów kosmetycznych, np. drenażu limfatycznego, liposukcji, mezoterapii. Więcej o możliwościach medycyny estetycznej przeczytamy na http://owitaminach.pl/medycyna-estetyczna-w-walce-z-cellulitem.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak rozpoznać ospę wietrzną?

Jeśli Twój maluch jest marudny, rozdrażniony i zaczyna gorączkować, najprawdopodobniej wykluwa się u niego jakaś choroba. Być może to przeziębienie...

Zamknij