Skuteczny sposób na trądzik

Nasz organizm nie zawsze pozwala się kontrolować. Świetnym przykładem są zachodzące w organizmach nastolatków zmiany hormonalne, których skutkują negatywnymi zmianami skórnymi z trądzikiem na czele. Nie dość, że szpeci, to jeszcze utrudnia życie, relacje międzyludzkie i dodatkowo generuje koszty.

Naturalne metody na pryszcze

 

Walka z trądzikiem nie jest łatwa. Nie wszystkie zaskórniki ustępują po zastosowaniu danego środka. Trzeba przetestować różne rozwiązania, gdyż każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dany sposób.

Jedną z metod jest też przeczekanie, ale chyba nikt się na niego nie zdecyduje. Takie oczekiwanie może trwać latami, a przez ten czas możemy sporo stracić i najeść się mnóstwo wstydu, doświadczyć wielu przykrych emocji, przeżyć sporo wstydliwych sytuacji. Poprawa nastąpi dopiero wtedy, gdy przestaniemy dojrzewać, choć i tak nie ma gwarancji, że zjawisko powstawania niedoskonałości skórnych ustanie całkowicie.

Jaki jest więc skuteczny sposób na trądzik młodzieńczy? Warto wypróbować maseczkę aspirynową. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, a trądzik jest właśnie oznaką stanu zapalnego w obrębie gruczołów łojowych znajdujących się na twarzy. Poza eliminowaniem pryszczy i czerwonych znamion środek ten ma jeszcze jedną zaletę – poprawia kolory skóry.

Jak przygotować maseczkę likwidującą trądzik? Potrzebujemy czterech zwykłych tabletek. Nie mogą zawierać one żadnych dodatków (bardzo często w punktach sprzedaży oferowana jest aspiryna z dodatkiem witaminy C). Oprócz tego przygotujemy niesłodzony jogurt naturalny i troszkę przegotowanej wody.

Tabletki umieszczamy w naczyniu i polewamy odrobiną wody. Czekamy, aż napęcznieją i staną się miękkie. Następnie dodajemy łyżeczkę jogurtu i mieszamy. Maseczka na trądzik jest gotowa. Jeśli tabletki nie rozpuszczą się do końca, nie przejmujmy się tym. Nanieśmy substancję na twarz i odczekajmy 20 minut. Taki zabieg można wykonywać dwa razy w tygodniu.

Oczywiście, aspiryna może nie działać na wszystkie niedoskonałości cery. Żeby się ich pozbyć, można użyć innego domowego sposobu na pryszcze – wywaru z pietruszki. Dzięki niej skóra będzie mieć nie tylko jednolity koloryt, ale również pozostanie piękna i młoda. Pietruszka wykazuje bowiem wielorakie działanie: wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, eliminuje trądzik i zaskórniki.

Jak przygotować wywar z pietruszki? Siekamy natkę, zalewamy zimną, przegotowaną wodą i odstawiamy na 12 godzin. Tak powstaje woda pietruszkowa, która zwalcza pryszcze.

Niejeden skuteczny sposób na trądzik można również znaleźć na stronie http://dzieckochoruje.pl/co-zrobic-z-tradzikiem. Warto na nią zajrzeć.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Specjalizacja lekarska po zmianach

Przed człowiekiem chcącym wykonywać zawód lekarza stoi bardzo długa droga, podczas której będzie on musiał dokonać wielu wyrzeczeń. Nie jest...

Zamknij