Słodzik z aspartamem to zdrowe rozwiązanie

Piękna figura jest obiektem marzeń wielu kobiet i mężczyzn. Osobie szczupłej przypisuje się wiele pozytywnych cech, których w rzeczywistości nie musi ona posiadać. Tak się jednak przyjęło, że ludzie wysportowani są postrzegani jako atrakcyjni.

Słodzenie bez konsekwencji

Osiągnięcie takiej figury nie jest jednak łatwe. Wymaga wykonania ogromnej pracy. Trzeba również wykazać się hartem ducha, czyli wytrwałością i konsekwencją w ćwiczeniach i planie żywieniowym.

Prawidłowe odżywianie korzystnie oddziałuje nie tylko na sylwetkę, ale też narządy wewnętrzne i kondycję organizmu. Pozwala uniknąć wielu chorób. Problem w tym, że nie sposób pozbyć się wszystkich przyjemnych pokarmów i składników, a zawłaszcza cukru.

Nie musimy jednak rezygnować ze słodkiego smaku. Jest przecież słodzik z aspartamem. Warto nim zastąpić sacharozę, czyli tradycyjny cukier dodawany do herbaty, wody czy kawy. Dlaczego? Istnieje kilka powodów.

Aspartam będący estrem metylowym dipeptydu składającego się z fenyloalaniny oraz kwasu asparaginowego daje słodycz dwustukrotnie większą niż cukier. Nie zawiera jednak kalorii. Możemy więc cieszyć się słodkim smakiem i nie martwić o figurę, gdy jemy i pijemy coś słodkiego.

Zalety słodzika

Słodzik z aspartamem ma więc wszystko, co najlepsze z cukru, i jest pozbawiony jego wad. Ma bardzo niski indeks glikemiczny, co sprawia, że może być spożywany przez diabetyków. Osobom zdrowym pozwala uniknąć zachorowania na cukrzycę i próchnicę. Niemal zerowa wartość energetyczna sprzyja utrzymaniu odpowiedniej sylwetki i walce o nią.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Obuwie ortopedyczne koryguje zniekształcenia stóp, takie jak stopa końsko-szpotawa, koślawa bądź odwrócona. O jego rodzaju powinien zadecydować lekarz. Przy zakupie...

Zamknij