Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

Ostateczny wybór smartfona zależy od wymagań inwestora oraz jego oczekiwań. Niektórzy szukają sprzętu z jak największą ilością pikseli, inni smartfona z funkcjami, które zapewnią efekty zbliżone do aparatów cyfrowych. Jaki telefon w takim razie wybrać?

Jaki powinien być smartfon z dobrym aparatem?

W trakcie wyboru smartfona wiele osób decyduje się na model, który posiada przede wszystkim dobry aparat. Dzieje się tak zapewne ze względu na rozwój mediów społecznościowych i chęć udostępniania jak największej ilości zdjęć o bardzo dobrej jakości. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją telefonów komórkowych doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę, dlatego proponują sprzęty z podwójnym aparatem, dużym zoomem optycznym czy w przypadku fanów nagrywania, kamerą 4K. Wbrew pozorom za smartfon z dobrym aparatem i dużą ilością funkcji nie zapłacimy wiele. Ze względu na dużą konkurencyjność, telefony są coraz lepsze, a ich ceny coraz bardziej satysfakcjonujące. Na co w takim razie zwrócić uwagę, wybierając smartfon typowo przeznaczony do zdjęć? Liczy się nie tylko liczba megapikseli, ale również przysłona, która decyduje o ilości światła, jaka wpadnie do aparatu w trakcie wykonywania zdjęcia. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja rozmytego tła, zwana bokeh. Taki efekt pozwala tworzyć naprawdę świetne portrety. Smartfon z dobrym aparatem powinien mieć optyczną stabilizację obrazu, co zapewnia świetną jakość zdjęć nocnych i selfie. Dobrze też, gdy posiada efekt 4K, ponieważ umożliwia tworzenie bardzo dobrej jakości filmów.

Najlepsze smartfony z dobrym aparatem

W rankingu smartfonów z najlepszym aparatem znalazły się m.in. dwa modele marki Huawei, a mianowicie Huawei P20 Pro oraz P30 Pro. Pierwszy model chińskiej marki wprowadzony w II kwartale 2018 roku posiada potrójny obiektyw Leica z funkcją Focus Zones. Został wyposażony w aparat o rozdzielczości 40 MP i pozwala wykonywać świetne zdjęcia zarówno w dzień, jak i nocą. Telefon rozpoznaje kilkanaście różnych obiektów, teł i scen, dzięki czemu automatycznie dopasowuje oświetlenie i poziomuje kąt sceny, którą w danym momencie fotografujemy. Huawei P30 Pro wprowadzono na rynek w I kwartale 2019 wieku. Model posiada 4 obiektywy wspierane sztuczną inteligencją, lepszy od P20 Pro aparat przedni, bardzo duży zoom i efektywny Tryb Nocny. W rankingu najlepszych telefonów z dobrym aparatem pojawia się także Samsung Galaxy S10+ z potrójnym aparatem głównym, podwójnym aparatem do selfie i kamerą 4K. Warto też przyjrzeć się chińskiej marce Xiaomi, a dokładniej modelowi Mi 9, który posiada dobry zoom, aparat ultraszerokokątny i imponującą szczegółowość. Poszukując telefonu dla siebie, warto zwrócić uwagę na jego możliwości. Oprócz liczby megapikseli smartfon powinien posiadać zadowalającą stabilizację obrazu, tryb nocny, dodatkowe obiektywy czy oprogramowanie pozwalające na szybką edycję zdjęć. Co więcej, smartfon z dobrym aparatem nie musi kosztować kroci!

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sposoby na wybielanie zębów

Wybielanie zębów, to jeden z bardziej popularnych zabiegów estetycznych uzębienia. Bielszy uśmiech, zwykle wiąże się ze znacznym podniesieniem samooceny i...

Zamknij