Sposoby na kruche paznokcie

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Chce się podobać nie tylko sobie, ale i otoczeniu – znajomym, bliskim oraz (a może przede wszystkim) nieznajomym. To zawsze dodaje im pewności siebie oraz sprawia, że mają dobre samopoczucie.

Brak stresu oraz dieta to podstawowa profilaktyka

 

Niestety, opisany wyżej stan psychofizyczny nie zawsze jest możliwy do osiągnięcia. Dlaczego? Najkrócej rzecz biorąc: z powodu problemów wszelakiego rodzaju, które generują stres. Mogą to być zmartwienia związane z rodziną, partnerem, dziećmi, pracą, zdrowiem, bliskimi. Im dłużej te problemy trwają, tym bardziej odbija się to na kondycji, zdrowiu psychofizycznym kobiety (ale mężczyzn też).

Efektem permanentnego, destrukcyjnego stresu są kruche paznokcie. Jak ważne dla pań są dłonie, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To właśnie na tę część ciała kobiety zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Na tej postawie oceniają, jaki stosunek do piękna, higieny, dbania o siebie ma dana osoba.

Z kruchymi paznokciami, jak z większością niedoskonałości urody, można sobie poradzić. Naturalnie, kluczem jest zredukowanie stresu – a raczej przyczyn go wywołujących. Trzeba więc podjąć ważne decyzje, które zatruwają nam życie. Przykładowo: należy zmienić pracę, rozstać się z partnerem.

Ważna jest też dieta. Kruchych paznokci pozbędziemy się, jeśli w naszym jadłospisie nie będzie brakować witaminy E, witamin z grupy B, krzemu, cynku, wapnia ani żelaza. Zalecana jest też biotyna zwana niekiedy witaminą H.

Istotną rolę w utrzymaniu paznokci odgrywają także zabiegi pielęgnacyjne. Należy wcierać w dłonie przynajmniej dwa razy dziennie preparaty odżywcze. By zapobiec łamliwości paznokci, trzeba również unikać kontaktu z detergentami.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chirurgiczne usuwanie zęba w praktyce

Zaniedbane zęby próbuje się leczyć. Jeśli stopień zużycia zęba nie jest duży, zwykle udaje go przywrócić do pełni zdrowia oraz...

Zamknij