Szczoteczka soniczna – jak działa?

Szczoteczka soniczna czyści zęby w sposób pulsacyjno-wymiatający. Urządzenie wykonuje 31 000 ruchów w ciągu minuty. Mycie zębów szczoteczką soniczną znacznie lepiej usuwa zabrudzenia i przebarwienia niż zwykłą szczoteczką elektryczną. Korzystanie z urządzenia sonicznego jest banalnie proste, ponieważ ma wbudowane programy, które ustalają czas mycia i zmianę miejsca czyszczenia.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest rodzajem elektrycznej szczoteczki do zębów. Urządzenie porusza się w sposób pulsacyjny, dzięki czemu usuwa zabrudzenia i przebarwienia ruchem wymiatającym. Ta metoda nie uszkadza szkliwa oraz nie powoduje recesji dziąseł. Najwyższej jakości szczoteczki wykonują około 31 000 ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty! Dla porównania zwykła szczoteczka elektryczna w tym samym czasie robi 8 000 ruchów. Ta funkcja sprawia, że szczotkowanie zębów jest wydajniejsze, a usuwanie przebarwień znacznie skuteczniejsze. Szczoteczka soniczna ma wygiętą szyjkę główki, która dociera do trudnych partii jamy ustnej. Prosta obsługa urządzenia sprawia, że mogą z niego korzystać dzieci już od 6. roku życia. Ponadto szczoteczka soniczna otrzymała certyfikat amerykańskiej kontroli jakości FDA, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo czyszczenia. Nowsze modele urządzenia mają takie funkcje, jak Smartimer, który wyłącza szczoteczkę po upływie 2 minut oraz Quadpacer – program ustawiający 30-sekundowe interwały pozwalające równomiernie rozłożyć czas na mycie wszystkich partii jamy ustnej.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów soniczną szczoteczką jest zabawnym doświadczeniem, ponieważ jej włoski łaskoczą dziąsła i podniebienie. W związku z tym w pierwszych dwóch tygodniach urządzenie pracuje na mniejszych obrotach, systematycznie zwiększając swoją moc. Podczas mycia zębów można odczuć, że szczoteczka kieruje pastę i wodę na zęby, więc nie trzeba szczególnie precyzyjnie szorować szkliwa – pomaga w tym inteligentne urządzenie. Większość inwencji mycia, tzn czas trwania oraz rozkład szorowania po wszystkich zębach jest zapisany w funkcjach szczoteczki, więc mycie zębów urządzeniem sonicznym jest banalnie proste.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co to jest morfologia?

Morfologia jest ogólnym badaniem krwi, pozwalającym wykryć zmiany w organizmie. W badaniu oznaczany jest m.in. poziom hemoglobiny, rozmiar krwinek czy...

Zamknij