Targi staroci i nietypowe sklepy w Warszawie

Wielbiciele przedmiotów „z duszą” w Warszawie znajdą wiele miejsc, w których mogą nabyć tego rodzaju rzeczy. Oprócz giełd staroci jest tu wiele antykwariatów i vintage shopów o szerokim asortymencie, od książek, płyt winylowych i kaset magnetofonowych po markowe ubrania, przedmioty domowego użytku, bibeloty, a nawet meble czy samochody.

 

Polowanie na starocie – wycieczka do Warszawy

 

Osoby spoza stolicy, które lubią urządzać sobie zakupowe wycieczki przed przyjazdem powinny zarezerwować nocleg. Najwygodniej szukać ofert online, np. na https://www.warsaw4you.com/apartamenty-warszawa. Miejsce do odpoczynku i snu po pełnych wrażeń zakupowych dniach zlokalizowane w centrum to jedna z lepszych decyzji – wieczorami można wybrać się na spacer i kolację na Starówkę.

 

Bazary i targi staroci w Warszawie

 

Bazar na Kole na rogu ulic Obozowej i Ciołka (Wola) to obowiązkowa destynacja każdego fana staroci. Bazar odbywa się w weekendy w godzinach od około 8:00 do 15:00. Można tam znaleźć niemalże wszystko, zabytkowe zegary, butelki, porcelanę, fotografie, ubrania, książki, płyty a nawet militaria i stare mundury. Najlepiej pojawić się rano, wtedy szanse na odnalezienie kolekcjonerskiej perły są największe. To miejsce, w którym dodatkowo można wysłuchać wielu ciekawych historii obecnych tam tłumnie kolekcjonerów.

 

Targ na stadionie Olimpia przy ulicy Górczewskiej 56/60 znajdującym się również na warszawskiej Woli, to drugi po Kole bardzo popularny bazar ze starociami w stolicy. Odbywa się w każdą niedzielę w godzinach 8:00 – 15:00. Warto pamiętać, że ceny są tutaj o wiele niższe niż na Kole. Można tu znaleźć przede wszystkim stare gazety, książki oraz antyki. Sprzedawać może każdy z czego chętnie korzystają mieszkańcy prezentując stare zabawki, odzież, buty i wszystko, to co zalega w ich domach, a co może się okazać dla innych prawdziwym skarbem.

 

Targ staroci PRL to gratka dla fanów siermiężnych przedmiotów z minionej epoki. Odbywa się co weekend przy ulicy Jagiellońskiej 88/93.

 

Sklepy i antykwariaty

 

Vintage Store w Śródmieściu przy ulicy Dobrej 56/66, to idealne miejsce dla fanów ubrań markowych oraz modeli odzieży sygnowanych logo znanych projektantów. Znajdują się tutaj wyselekcjonowane egzemplarze sprowadzane z zagranicy przez profesjonalnych dealerów. Vintage Store jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach: 11:00 – 18:00 oraz w niedziele: 11:00 – 17:00.

 

Hey Joe to niewielki sklep z płytami mieszczący się w Śródmieściu przy ulicy Złotej 8. Jego właścicielem jest Krzysztof Nieporęcki – winylowy pasjonat, który przez ponad 20 lat zgromadził imponującą kolekcję starych płyt i kaset magnetofonowych. W Hey Joe można również kupić stare książki, gazety oraz filmy o muzyce i muzykach.

 

Z kolei na Pradze znajdują się dwa antykwariaty, do których szczególnie warto zajrzeć: Antykwariat Grochowski przy ulicy Kickiego 12 (są tu głównie książki, płyty winylowe, pocztówki i filmy) oraz Antykwariat przy ulicy Czynszowej 6 (oprócz książek można też kupić stare lampy, meble, zegary, bibeloty i wiele innych przedmiotów mniej lub bardziej niezbędnych).

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

Ostateczny wybór smartfona zależy od wymagań inwestora oraz jego oczekiwań. Niektórzy szukają sprzętu z jak największą ilością pikseli, inni smartfona...

Zamknij