Terapia Gersona

Poszukiwanie leku na raka nigdy się nie kończy. Rak to podstępny i wielowymiarowy wróg. Tyle ile zachorowań tyle odcieni raka. Gdy rozpoznaje się „twarz” raka ma ona oblicze A, które szybko zmienia się w B a na końcu przeistacza w C. Nowotwór to szereg plastycznych zmian, a wszelkie leki czy terapie muszą przekształcać się razem z nim.

Dieta dr Maxa Gersona

Terapia Gersona to według zwolenników metody alternatywny sposób leczenia wielu chorób, szczególnie cywilizacyjnych, takich jak: nowotwory, cukrzyca, choroby płuc i serca. Według autora terapii choroby te wynikają ze stosowania latami nieodpowiedniej diety. Żywność, którą spożywamy podlega tak intensywnym procesom przetwarzania, że pozbawia się ją podstawowych wartości odżywczych, a wręcz przeciwnie stanowi ona źródło mnóstwa syntetycznych dodatków zatruwających ludzki organizm. To dlatego stale wzrasta liczba osób zmagających się z tymi chorobami.

Na czym polega terapia Gersona?

Celem metody i terapii Gersona jest oczyszczenie organizmu z toksyn i dostarczenie mu składników odżywczych, które przywracają organizmowi zdolność samoleczenia. Podstawą terapii Gersona jest dieta złożona ze świeżych, wyciskanych soków z warzyw i owoców pochodzących z ekologicznych upraw oraz lewatywa z kawy. Zdaniem autora diety składniki odżywcze znajdujące się w sokach rozbijają chore tkanki, w tym tkanki nowotworowe. Natomiast lewatywa z kawy niszczy zgromadzone w wątrobie toksyny. Dodatkowo, lewatywa wypłukuje z organizmu od razu rozpadające się uszkodzone i chore tkanki, co uniemożliwia tworzenie się przerzutów.

Lewatywa z kawy

Niezbędnym składnikiem terapii Gersona jest lewatywa z kawy, którą wykonuje się codziennie i to w ilościach od 3 do 5 razy  dziennie. Tego rodzaju lewatywa ma za zadanie wspomóc wydzielanie się żółci, rozszerza też drogi żółciowe i wypłukuje wraz z żółcią z organizmu nagromadzone tam toksyny. Rezygnacja z lewatywy mogłaby oznaczać, że organizm nie nadąży z wydalaniem szkodliwych toksyn uruchomionych przez sokową dietę, a w konsekwencji pacjent mógłby zapaść na śpiączkę wątrobową a nawet organizm mógłby ulec samozatruciu.

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miejsce SLD w strukturach dzisiejszego państwa i pomysł na przyszłość

SLD, czyli Sojusz Lewicy Demokratycznej to partia, która na polskiej arenie politycznej działa od 1999 r. Pojawia się coraz więcej...

Zamknij