Trening crossfit

Coraz więcej osób przekonuje się do konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia. Zapełniają się parki, siłownie, baseny, kluby fitness. Przybywa osób jeżdżących na rolkach i rowerach. Imprezy biegowe biją kolejne rekordy pod względem liczby uczestników.

Na czym polega crossfit?

 

Sport staje się ważny w życiu kolejnych ludzi. Większość z nich chce się tylko poruszać, pozbyć nadprogramowych kilogramów. Jednak niektórzy angażują się na całego. Chcą przesuwać granice swoich możliwości.

By schudnąć czy poprawić kondycję, większość wybiera bieganie albo rower. Niektórzy chodzą na siłownię. Jednak są tacy, którzy chcą rozwijać się harmonijne i udoskonalać wszystkie cechy motoryczne. Temu właśnie służy crossfit. Co takiego?

Tym pojęciem określa się trening łączący różne formy aktywności. Polega na wykonywaniu na jednych zajęciach i w określonej kolejności ćwiczeń doskonalących wytrzymałość, siłę, skoczność, sprawność, zwinność, szybkość – słowem: wydolność. W tym celu dźwiga się ciężary, biega, skacze, podciąga, robi pompki, przysiady i pływa.

Crossfit jest bardzo wyczerpujący. Zwolennicy twierdzą, że dzięki temu pozwala w dość krótkim czasie poprawić kondycję. Trzeba jednak podejść do sprawy trzeźwo: jeśli ktoś był średnio aktywny albo wręcz prowadził do tej pory siedzący tryb życia, nie powinien od razu wykonywać forsownych ćwiczeń. To grozi poważnymi urazami.

Żeby więc uprawiać crossfit, wypadłoby wcześniej się do tego przygotować. Chodzi o to, by rozruszać ciało, przygotować je (a także psychikę) do większego wysiłku.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak skutecznie uchronić się przed mikrobami, roztoczami?

Wszyscy staramy się utrzymać nasze domy w czystości. Dzięki temu komfort życia w nim nas zadowala. Porządek korzystnie wpływa na...

Zamknij