Troska o małe dziecko

Maleńkie dzieci bardzo szybko się rozwijają – każdego dnia uczą się czegoś nowego, poznają otaczający świat za pomocą wszystkich zmysłów.

Czasami zdarza się jednak, że zaobserwujemy u swojego dziecka pewne spowolnienie rozwojowe, trudności z podstawowymi reakcjami.

Nasze dziecko choruje

Wówczas warto skierować się do lekarza, najpierw pediatry – lekarza dziecięcego. Być może wówczas uzyskamy skierowanie do lekarza specjalisty – neurolog dziecięcy zajmuje się m.in.  rozwojowymi problemami dziecka. Im prędzej zaobserwujemy niepokojące objawy i im szybciej zwrócimy się o pomoc do lekarzy specjalistów, tym prędzej będziemy mogli rozpocząć rehabilitację naszego dziecka i ewentualne leczenie (w przypadku poważniejszych trudności).

Wczesna interwencja pomoże dziecku poprawnie się rozwijać, a w przypadku ewentualnej choroby, pozwoli maksymalnie zminimalizować różnice między dzieckiem chorym i zdrowym. Warto pamiętać, że pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego późniejszego rozwoju i nie można ich zaniedbać.

Czy warto szczepić małe dzieci przed ospą? Zobaczmy:

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Problemy z katarem

Prawie każdego z nas od czasu do czasu dopada katar. Jest to niezbyt przyjemna przypadłość, która utrudnia zwykłe funkcjonowanie, w...

Zamknij