Trzynastodniowa dieta kopenhaska

Dieta Kopenhaska, nazywana również przez niektórych „Dietą żelaznych zasad” to dość rygorystyczny sposób na zadbanie o szczupłą sylwetkę. Trwa trzynaście dni i przewiduje spadek wagi nawet do 15 kilogramów! Podczas jej stosowania należy się bezwzględnie trzymać ustalonego wcześniej jadłospisu i nie można pozwolić sobie na żadne odstępstwa, gdyż tylko w tym wypadku liczyć można na uzyskanie pożądanych efektów. Osoby chcące schudnąć w ten sposób powinny charakteryzować się silną wolą i konsekwencją w działaniu.

Istotne są tutaj również godziny przyjmowanych posiłków. Po śniadaniu, którym może być np. tylko kawa z kostką cukru, przychodzi pora na lunch, który powinniśmy spożyć przed godziną 14. Obiad natomiast należy zjeść przed godziną 18. Ważne jest także liczenie kalorii, ponieważ nie powinniśmy przekroczyć w sumie 900 kalorii dziennie. Dieta ta może wydawać się dość nudna, gdyż przez 13 dni spożywamy w kółko te same produkty- chude mięso, jajka, warzywa i kawę, jednakże posiłki można przygotowywać na różne sposoby, dzięki czemu unika się monotonii.

Do bezwzględnych zalet tego sposobu odżywiania zaliczyć możemy fakt, że uczymy się spożywania niewielkich porcji posiłków, natomiast w regularnych odstępach czasu, co ogranicza uczucie głodu. Dieta ta pomaga również wyeliminować złe nawyki żywieniowe takie jak podjadanie pomiędzy posiłkami. Nie należy jednak zapominać o wadach, którymi są przede wszystkim restrykcyjność i monotonia, ale również ograniczenia wiekowe i zdrowotne- mogą z niej korzystać wyłącznie osoby dorosłe i całkowicie zdrowe. Możliwymi skutkami ubocznymi są wystąpienie ogólnego osłabienia organizmu i omdleń, a także problemy z wypadającymi włosami. Zwykle jednak skutki uboczne ustępują w ciągu kilku tygodni po zakończeniu diety.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać idealny płyn do soczewek kontaktowych

Wybór odpowiedniego płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych to obecnie dość duży problem. Na rynku pojawiło się bowiem wielu producentów tego...

Zamknij