Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Wskutek oddziaływania różnych czynników w naszym ciele zachodzą niekorzystne zmiany, które pogarszają stan organizmu i jakość życia. Możemy próbować z nimi walczyć. Istnieją bowiem metody pozwalające przywrócić pierwotny stan w danym narządzie lub znacznie spowolnić patologiczne zjawiska.

Wszystkie zabiegi fizykoterapeutyczne w jednym miejscu

Chodzi o zabiegi rehabilitacyjne. W zależności od problemu i dolegliwości dobiera się inny środek leczniczy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie odzyskać sprawność, pozbyć się bólu, poprawić jakość i komfort życia.

W leczeniu urazów i dolegliwości aparatu ruchu ludzi w różnym wieku stosuje się rehabilitację w postaci fizykoterapii. Polega ona na tym, że oddziałuje się na ciało (zmienione chorobowo miejsce) bodźcem fizycznym pochodzenia naturalnego albo sztucznego, tj. wytworzonego przez maszynę.

Zróżnicowany wachlarz zabiegów

Stosowanym w fizykoterapii czynnikiem leczniczym o charakterze naturalnym jest np. borowina. Okłady z torfu czy tzw. kąpiele borowinowe stosowane są m.in. w terapii schorzeń reumatycznych, ginekologicznych. Ponadto borowina może być użyta w leczeniu chorób wewnętrznych, gdyż zawiera kwasy organiczne i sole mineralne działająco przeciwzapalnie, ściągająco, bakteriostatycznie i bakteriobójczo.

Bodźcem wytworzonym przez urządzenie jest np. ładunek elektryczny (elektroterapia), woda o określonym ciśnieniu i temperaturze (bicze wodne), wiązka światła laserowego (laseroterapia), strumień pulsacyjnego pola magnetycznego o małej częstotliwości.

Ilość potrzebnych zabiegów zależy od rodzaju dolegliwości, ich natężenia. Niekiedy trzeba poddać się kilkudziesięciu zabiegom. W takich przypadkach wskazane są turnusy rehabilitacyjne nad morzem.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne metody walki z niepłodnością

Coraz więcej osób boryka się z niepłodnością. O problemie można mówić, jeśli ciąża nie pojawia się przez rok pomimo braku...

Zamknij