Usuwanie zębów pod narkozą

Zaawansowana próchnica zęba może go całkowicie zniszczyć i narazić nas na komplikacje. Za te ostatnie odpowiadają nagromadzone w chorym zębie bakterie, które wywołują zakażenia, stany zapalne, osłabiają odporność całego organizmu. W takich przypadkach zęba trzeba się pozbyć. Może to być konieczne również wtedy, gdy z różnych przyczyn doszło do jego złamania.

 

Jak to się robi?

 

Perspektywa ekstrakcji zęba niektórych może przerażać. Choć w większości przypadków zabieg trwa chwilę, pewne osoby decydują się na znieczulenie.

Istnieją jednak pacjenci, którzy panicznie boją się usuwania zębów. Po części wynika to z urazu psychicznego. Inni po wypadku, w którym doszło do znacznego uszkodzenia szczęki są, tak słabi, że nie znieśliby seryjnego wyrywania zębów.

Co w takiej sytuacji się robi? Przeprowadza usuwanie zębów pod narkozą. Znieczulenie ogólne sprawia, że człowiek na czas ekstrakcji zasypia i nic nie czuje. Wtedy lekarz i jego asystenci przystępują do pracy.

Narkoza może jednak stanowić duże obciążenie dla organizmu, zwłaszcza słabego. Wtedy można spróbować wariantu zastępczego, czyli znieczulenie miejscowe i środek uspokajający. Dużą rolę w zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa pacjentowi odgrywa też postawa lekarza, wystrój placówki. Należy więc wybierać jedyne zaufane gabinety i polecanych specjalistów.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
W jakich przypadkach przeprowadza się szlifowanie zębów u dzieci?

Wzrost zębów u dzieci nie zawsze przebiega tak, jak powinien. Żeby skorygować niedoskonałości rozwojowe, należy wykonać pewne zabiegi. Jednym z...

Zamknij