Witryny szklane w przestrzeni publicznej i mieszkalnej

Stosując efektowną taflę szkła w aranżacji domu lub obiektu publicznego, podkreślamy jego nowoczesny, niebanalny charakter. Witryny szklane, czy to w wersji prostej i transparentnej, czy ozdobionej dekorem mają niezwykle szerokie zastosowanie. Przeszklone wnętrza są dobrze oświetlone i w pełni wyeksponowane.

Szkło jest materiałem ponadczasowym. Pięknie wygląda i jest niezwykle praktyczne. Witryny szklane to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w domach mieszkalnych, ale też w obiektach publicznych, dzieląc przestrzeń na odpowiednie strefy.

Witryny szklane jako element dekoracyjny

Wykorzystując witryny szklane w przestrzeni domowej, zyskujemy efektownie prezentujący się element aranżacji. W znakomity sposób dzielą one wnętrze na konkretne strefy, tworząc efekt gry świateł i gwarantując poczucie prywatności w zależności od stopnia przezierności. Witryny szklane pozwalają również dobrze doświetlić całe pomieszczenie, przez co wydaje się ono być optycznie większe i bardziej przestronne. Warto zastosować je w szczególnie ciemnych wnętrzach, do których dochodzi znikoma ilość światła dziennego. Wykorzystanie szklanej tafli, która rozjaśni przestrzeń korzystnie wpłynie na samopoczucie domowników oraz polepszy warunki do pracy i wypoczynku, czyli ogólne podniesie komfort mieszkania.

Ozdobne witryny szklane z różnorodną fakturą (szorstką, nierówną, pofalowaną) lub modnym wzorem (ornamenty nowoczesne, klasyczne, retro, industrialne, 3D) to idealne rozwiązanie do wnętrz, które mają wyróżniać się i budzić podziw. Oryginalnie prezentować się będą tafle ze szkła lakierowanego w różnorodnych odcieniach – od jasnych, neutralnych kolorów poprzez radosne, żywe barwy. Z ich pomocą wnętrze może nabrać całkiem nowego, indywidualnego charakteru.

Witryny szklane w przestrzeni publicznej

Wielkoformatowe szyby to standardowe wyposażenie wielu sklepów, punktów gastronomicznych i innych obiektów zlokalizowanych w strefie publicznej. Witryny szklane w takich miejscach muszą wyróżniać się perfekcyjną widocznością. Bez względu na to, czy to ekspozycja sklepowa czy eksponaty w muzeum – szyba powinna oddawać w idealny sposób jego formę i kolory. Nowoczesne szkło, stosowane w takich witrynach redukuje odbicie światła co sprawia, że widok jest całkowicie przejrzysty. Patrząc przez szkło, można dostrzec każdy, nawet najmniejszy szczegół. Okna wystawowe wykonuje się też ze szkła ekstra białego, o nieskazitelnie czystej widoczności.

Podobnie jak w przypadku budownictwa mieszkalnego, ozdobnie wykończone szkło stosowane jako witryna w biurach, hotelach lub restauracjach zapewnia odpowiednią prywatność a jednocześnie przyciąga uwagę swoim nietypowym designem. Przestrzeń z dekoracyjnym szkłem ornamentowym prezentuje się luksusowo.

Duże powierzchnie szklane obiektach publicznych mogą być wykonane ze szkła laminowanego, łączącego kilka tafli szkła z folią. To rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ w razie stłuczenia kawałki pozostają na miejscu, trzymając się powierzchni folii.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Roche Foundation One – innowacyjne rozwiązania w diagnostyce medycznej nowotworów

Roche Foundation One to firma, której celem jest poznanie zmian na poziomie genomu. W tym celu opracowano metodę profilowania genomowego...

Zamknij