Własna firma coraz częstszym pomysłem na życie

Bez wątpienia w Polsce standardowym modelem czynności zawodowych jest praca na etacie. Oczywiście łatwo znaleźć też osoby wykonujące zlecenia, jednak jest ich znacznie mniej, niż tych którzy pracują w ustalonych godzinach pracy. Jeszcze mniej natomiast jest osób posiadających własną działalność gospodarczą. Wydaje się, spoglądając na potencjał i marzenia młodych ludzi, że ta ostatnia grupa zacznie się jednak powiększać.

 

Młodzi ludzie za sterami

 

Osoby młode mają dużą tendencję do planowała własnej przyszłości w oparciu o prowadzenie działalności gospodarczej. Wydaje się im to dobrym pomysłem na życie. Własna firma może wywoływać pewne reakcje związane ze strachem o własną pozycję, lecz młodym to zupełnie nie przeszkadza. Zauważają oni ryzyko, które niesie ze sobą własna firma, lecz nie przejmują się tym. Wierzą bowiem we własne umiejętności, a przede wszystkim we własny plan. Dużą rolę odgrywa tutaj internet. Młodzi ludzie uczeni byli kreatywności i wykorzystywania nowych technologii od najmłodszych lat. Oczywiście dzięki internetowi łatwiej dowiadują się o osiągnięciach swoich rówieśników co także popycha ich w kierunku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Okazuje się, że nie ma w tym nic takiego strasznego. Różnorodne modele finansowania firmy także sprawiają, że więcej jest wiary w zdobycie potrzebnych na start środków. Wydaje się więc, że pod tym względem oblicze naszego kraju może prawdziwie się zmienić.

 

Łatwość w prowadzeniu firmy

 

Zachęcający do podejmowania własnej działalności gospodarczej wydaje się także nowy stan prawny, który obowiązuje dzięki nowej ustawie- Prawo Przedsiębiorców. Zastępuje ona starą Ustawę o Swobodzie Działalności Gospodarczej i wprowadza nowe regulacje. Wiążą się one z łatwiejszym zawieszeniem działalności, postępowaniem organów w stosunku do przedsiębiorców oraz możliwością udzielenia ulgi w świadczeniach na start. Z drugiej strony, dzięki CEIDG łatwiej jest prowadzić rejestrację przedsiębiorców. Wszystko wskazuje więc na to, że ułatwienia w prowadzeniu własnej firmy będą działać raczej stymulująco na powstających na nowo przedsiębiorców.

 

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Normy społeczne – czym są i jak można je klasyfikować?

Niezwykle często można usłyszeć, że pewne zjawiska czy nawet regulacje prawne oparte są o normy społeczne. Jednak nie wszyscy do...

Zamknij