Zabiegi fizykoterapeutyczne pomagają wrócić do zdrowia

Nasze zdrowie czasem szwankuje. Niektóre problemy nie są poważne i radzimy sobie z nimi sami, stosując domowe środki. Inne wymagają konsultacji lekarskiej i podjęcia kuracji, którą realizują określone placówki: przychodnie, zakłady rehabilitacyjne, kliniki, szpitale.

Kołobrzeg: leczenie i relaks w jednym miejscu

Podmioty te dysponują odpowiednim sprzętem, personelem i warunkami do prowadzenia leczenia. Wykonują zabiegi w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Inne leczą tylko prywatnie, czyli za opłatą niezależną od uiszczania składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Niektóre stosują model mieszany, czyli leczą i na NFZ, i prywatnie.

Leczenie pewnych schorzeń wymaga kompleksowej opieki medycznej. Niekiedy konieczna jest zmiana otoczenia oraz klimatu. Pacjent musi odseparować się od codziennych trosk i problemów. Tylko wtedy terapia przyniesie najlepsze rezultaty. Chory skupi się wyłącznie na poprawie swojego zdrowia. Nie będzie zaprzątać sobie głowy innymi problemami. Przy okazji odpocznie fizycznie i psychicznie.

Tylko nieliczne ośrodki stwarzają możliwość pogodzenia celów leczniczych i wypoczynkowych podczas pobytu. W związku z tym warto skorzystać z oferty zabiegów placówek, które są zlokalizowane w miejscowościach o unikalnym klimacie i walorach przyrodniczych.

Do takich szczególnie polecanych miejsc należy Kołobrzeg. Funkcjonuje tutaj zakład idealny dla osób ze schorzeniami układu ruchu, układu oddechowego i układu krążenia. W placówce wykonywane są zabiegi z zakresu fizyko- (laser, leczenie zimnem, ultradźwięki, elektrostymulacja, magnetoterapia) i fizjoterapii (różnego rodzaju masaże). Pacjenci mogą też skorzystać z kąpieli solankowych i sali do kinezyterapii.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Leczenie zaburzeń związanych z filmem łzowym

Film łzowy jest bardzo ważnym elementem naszego oka. Przede wszystkim odpowiedzialny jest on za nawilżanie naszej spojówki i rogówki. Oprócz...

Zamknij