Zadania filmu łzowego

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego czym jest film łzowy i rzecz jasna nie może nas to dziwić. Niemniej jednak warto jest zainteresować się tym elementem, który ma bardzo ważne funkcje w naszym oku. Przede wszystkim jest on odpowiedzialny za nawilżanie naszej spojówki. Warto jest wspomnieć także i o tym, że we łzach zawarte są specjalne przeciwciała, które neutralizują grzyby, wirusy i inne niepotrzebne elementy. Dzięki temu film łzowy chroni także i nasze oko przed rożnego rodzaju infekcjami.

Jeżeli mamy nawet najmniejszy problem z tym elementem grozi nam chorobą jaką jest tak zwany zespół suchego oka. Przede wszystkim objawia się on piekącymi powiekami i nadmiernym łzawieniem. Jeśli dotyczy nas taka choroba powinniśmy szybko skontaktować się z lekarzem. Warto wspomnieć tutaj o tym, że może ona być rozpoznana tylko przez lekarza specjalistę jakim jest tutaj okulista i wyłącznie w gabinecie okulistycznym. Na całe szczęście jest to schorzenie, którego leczenie nie jest zbyt skomplikowane.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medycyna alternatywna w leczeniu astmy

Inhalatory i leki rozkurczające oskrzela – to najczęściej stosowane w walce z atakami astmy leki. Tabletki, syropy i inhalatory to...

Zamknij