Zalety telefonu na kartę

Telefon prepaid, czyli „na kartę”, to najlepszy sposób na maksymalną kontrolę nad finansami. W każdej chwili można również zmienić operatora czyli przenieść numer do innej sieci. Elastyczność w kwestii wyboru taryfy również jest dużym atutem tego rodzaju rozwiązań.

 

Telefon prepaid – dla kogo?

 

Oferty na kartę najchętniej są wybierane przez osoby, które nie chcą długoterminowych zobowiązań, obligatoryjnych w przypadku abonamentu. To też dobra decyzja, gdy ma się już telefon i nie potrzebuje się nowego urządzenia.

 

Telefon na kartę sprawdza się szczególnie w przypadku dużego prawdopodobieństwa, że jego użytkownik może wykonywać kosztowne połączenia lub wysyłać SMS-y premium – czyli np. dziecko lub osoba starsza. W ten sposób można uniknąć wysokiego rachunku ponieważ opłaty przestają być naliczane w momencie wykorzystania na koncie limitu środków. Dzięki temu samodzielnie wyznacza się pułapy, które można przekroczyć.

 

Obecnie w telefonie na kartę można mieć nielimitowane rozmowy a nawet Internet za 25 zł miesięcznie. Oferty są bardzo atrakcyjne i elastycznie dostosowywane potrzeb użytkowników – w każdej chwili można zasilić konto (kartą zdrapką, kodem z terminala lub przez Internet), dokupić nowy pakiet, rozszerzyć limit.

 

Należy jednak pamiętać, że w przypadku telefonów prepaid istnieje obowiązek rejestracji karty SIM. Od lutego 2017 roku zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie antyterrorystycznej każdy użytkownik musi zarejestrować swój. Najlepiej zrobić to od razu po zakupie wybranej taryfy. Rejestracja numeru nie jest uciążliwą procedurą, zazwyczaj zajmuje ona kilka minut – jeżeli dokonuje się jej w salonie lub jednym ze stacjonarnych punktów danego operatora. Rejestrację można też przeprowadzić telefonicznie (dzwoniąc na infolinię) lub online – przez stronę sieci komórkowej. Wtedy formularz rejestracyjny zostanie dostarczony przez kuriera pod wskazany adres i konieczne będzie wylegitymowanie się dowodem tożsamości oraz złożenie podpisu na dokumencie.

 

Co to jest oferta Mix?

 

Mix to połączenie telefonu na kartę z abonamentem. Konieczne jest podpisanie umowy na określoną liczbę doładowań rozłożonych w czasie, np. na 12 miesięcy. W tym przypadku istnieje możliwość kupna wraz z taryfą nowego telefonu. Miesięczne opłaty są ponoszone w ten sam sposób, co w abonamencie, jednak Mix pozwala na kontrolę nad wydatkami podobną do telefonu w systemie prepaid.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Na czym polega leczenie periodontologiczne?

Periodontologia zajmuje się terapią i profilaktyką chorób przyzębia. Najczęstszym schorzeniem jest paradontoza, która prowadzi nawet do utraty zębów.  Co to...

Zamknij