Zapobieganie uszkodzeniu skóry: krem nawilżająco-ochronny

Najczęściej borykają się z nim dojrzałe kobiety, lecz może dosięgnąć każdego. W grupie ryzyka znajdują się nawet palacze, gdyż substancje zawarte w papierosach pogarszają ukrwienie narządów odpowiedzialnych za kontrolę zwieraczy. Bez względu na to, kogo dotyczy, problem nietrzymania moczu nie może być lekceważony.

Preparat o trojakim działaniu

 

Wiele osób dotkniętych inkontynencją próbuje uporać się z problemem na własną rękę. Zwykle jednak nie zna przyczyny nietrzymania moczu, więc walka sprowadza się do ignorowania przypadłości oraz rezygnacji czy znacznego ograniczania kontaktów towarzyskich.

Oba rozwiązania nie są właściwe, ponieważ obniżają komfort życia. Poza tym narażają chorego na uszkodzenie skóry wywołane przez mocz. Uryna ma mocno zasadowy odczyn, który niszczy naturalną barierę ochronną skóry, przez co naraża ją na podrażnienia i uszkodzenie.

Pierwszym symptomem patologicznych zmian skórnych wywołanych moczem jest mrowienie, pieczenie, świąd. Towarzyszą mu zwykle maceracje, otarcia naskórka. Z czasem przeradzają się one w silny rumień. Kolejnym etapem są pęcherze. Wraz z ich pęknięciem chory naraża się na ryzyko zakażenia bakteryjnego albo grzybiczego.

By temu zapobiec, należy zgłosić się do lekarza i podjąć leczenie. Terapię warto wspomagać kuracją kremem ochronnym o długotrwałym działaniu.

Dzięki niemu możliwe jest również skuteczne zapobieganie uszkodzeniu skóry. Krem ma bowiem potrójne działanie: ochronne, nawilżające i pielęgnacyjne. Jest bardzo wydajny i szybko się wchłania. Wystarczy go zaaplikować jeden, dwa razy na dobę.

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochrona skóry stomijnej polega na używaniu odpowiednich preparatów

Osoby ze sztucznym przewodem odprowadzającym mocz, kał czy żółć mają bardzo utrudnione życie. Nie dość, że nie mogą normalnie funkcjonować,...

Zamknij