Życie towarzyskie- jak nie mieć z nim kłopotów?

W dobie cyfryzacji i oparcia znacznej części naszego życia na technologii i internecie, można łatwo zgubić drugiego człowieka. Co prawda nieustannie jesteśmy w kontakcie z innymi osobami dzięki specjalnym komunikatorom, jednak można zauważyć spadek jakości wszystkich relacji. Staramy się zdobyć jak najwięcej poklasku i utrzymywać relacje z jak największą liczbą osób, lecz sami nie jesteśmy zadowoleni jak wyglądają nasze kontakty z tymi osobami. Czasami to uczucie może dobijać.

 

Internet to nie wszystko!

 

Jeżeli ktoś czuje się niezbyt zadowolony ze swojego życia towarzyskiego, powinien natychmiast coś z tym zrobić. Utrzymywane długo poczucie niezadowolenia może przerodzić się w poważniejsze stany, które mogą mieć swoje konsekwencje. Warto uzmysłowić sobie, że nasze internetowe relacje to nie wszystko. Pierwszym krokiem będzie zwiększenie częstotliwości spotkań w rzeczywistości. Na około jest tyle pięknych i ciekawych miejsc, do których można się udać. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie, niż internetowa rozmowa. Z drugiej strony same spotkania towarzyskie mogą być zdominowane przez używanie telefonów. Zagranicą popularną praktyką jest chowanie wszystkich telefonów do specjalnego pudełka, które jest otwierane dopiero po zakończeniu spotkania. To zmusza do rozmowy i spędzania czasu ze sobą- pomysł może być wdrożony także w Polsce.

 

Nie bójmy się zaufać

 

Czasami problemy z życiem towarzyskim sprawia także fakt, że raczej trzymamy ludzi na odległość. Jest to niedobry nawyk, który może przerodzić się w brak bliskich relacji. Często boimy się odrzucenia albo skrzywdzenia przez innych. Niestety trzeba ten strach przełamać, jeżeli chce się z kimś wejść w prawdziwą i mocną relację. Wystarczy nie bać się zaufać drugiej osobie. Najczęściej osoby, z którymi rozmawiamy są godni zaufania i samodzielnie można wyczuć to rozmawiając. Miarą relacji jest to ile można danej osobie powiedzieć. Zdecydowanie warto otaczać się wyrozumiałymi ludźmi, którzy wiedzą co to znaczy przyjaźń. Trzymając się opisanych powyżej zasad, można prowadzić różnorodne i szczęśliwe życie towarzyskie. To bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu.

 

Author:

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego tundra jest obszarem bezleśnym?

Tundra to termin stosowany w geografii do nazwania terenów położonych poza linią koła podbiegunowego. Są to północne rubieże Kanady, Alaski...

Zamknij